سال هفدهم- نیمه اول اردیبهشت 1392- شماره 384- 8 صفحه

سال هفدهم- نیمه اول اردیبهشت 1392- شماره 384- 8 صفحه


 • قرارداد بیمه طلایی فرهنگیان بیمه ایران وارد چهارمین سال خود شد

  همزمان با ایام گرامیداشت مقام معلم در اردیبهشت ماه سال جاری، قرارداد بیمه فراگیر فرهنگیان سراسر کشور با حضور آقایان سهامی ن مقدم رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بیمه ایران، سعیدیان معاونت فنی و جمعی از مدیران در دفتر وزیر آموزش و پرورش وبا حضور خبرنگاران صدا و سیما برای یک سال دیگر به امضای دو طرف رسید. این قرارداد که وارد چهارمین سال خود می شود، بزرگترین قرارداد بیمه  ای در طول تاریخ آموزش و پرورش از حیث فراگیری آن است. در ابتدای این جلسه، آقای کیارشی، معاون اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به پیشینه این قرارداد بیمه ای میان بیمه ایران و وزارت آموزش و پرورش گفت: از سال 1389، قرارداد بیمه درمان طلایی فرهنگیان، با بیمه ایران منعقد شده است. وی افزود: حق فرهنگیان این است که از نظر مسائل درمانی و بهداشتی خیالشان راحت باشد و حمایت نظام بیمه ای که نتیجه اش اطمینان خاطر آنان است، حق این عزیزان است.
  معاون اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ضمن تقدیر از همکاری خوب و بی سابقه بیمه ایران در اجرای این قرارداد مهم خاطرنشان نمود: با لطف، پایداری و پشتکار بیمه ایران و حمایت شخص مدیرعامل آن، این قرارداد در طول سه سال گذشته ادامه پیدا کرده و امروز وارد چهارمین سال خود می شود. اکنون در قالب این بیمه طلایی، خدمات درمانی و بیمارستانی بدون سقف، به فرهنگیان عزیز عرضه می گردد. وی افزود: امروز در آغاز چهارمین سال انجام این قرارداد عظیم، یک میلیون و 900 هزار نفر از فرهنگیان شاغل تحت پوشش این بیمه قرار می گیرند و بحمدالله کارت بیمه طلایی برای همه آنان صادر شده است. آن ها می توانند در مراجعه به مراکز مختلف، با ارائه این کارت، خدمات بیمه ای استفاده کنند.
  سخنان آقای سهامیان مقدم
  در ادامه این جلسه، آقای سهامیان مقدم، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بیمه ایران،ضمن تبریک روز معلم وهفته گرامیداشت مقام شامخ معلم که همزمان با سالگرد شهادت معلم بزرگ واستاد گرانقدر شهید مرتضی مطهری می باشد با ابراز خرسندی از اینکه بار دیگرتوفیق خدمت به فرهنگیان عزیز نصیب بیمه ایران شده و با تشکر از وزیر آموزش و پرورش گفت: قرارداد بیمه طلایی فرهنگیان عزیز، باب خیری بود که برای بیمه ایران در عرصه خدمتگزاری باز شد. این قرارداد موجب شد ما به اقشاری خدمت رسانی کنیم که همگی مدیون آن ها هستیم، چرا که همه ما روزی دانش آموز بودیم و فرهنگیان عزیز متعلق به همه جامعه ما هستندوهرقدمی که برای رفع دغدغه ها وایجاد آرامش در روح وروان وزندگی این قشر بزرگ وتاثیرگذاربرداشته شود قدم مبارکی است . مدیرعامل بیمه ایران با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درباره لزوم خدمت رسانی به بیماران و اینکه نگذارید بیمارانی که به مراکزدرمانی مراجعه می کند، دردی علاوه بر درد بیماری داشته باشد، گفت: این قرارداد گامی در جهت تحقق این فرمایش مقام معظم رهبری وجلب رضایت ایشان است. آقای سهامیان افزود: نگاه ما به این قرارداد بزرگ، صرفانگاهی تجاری نیست، بلکه به آن به عنوان یک قرارداد معنوی برای تحقق رهنمود مقام معظم رهبری و آرامش بخشی به قشر زحمتکش فرهنگی می نگریم.
  بنابراین گزارش همچنین آقای سهامیان مقدم پس ازامضای این قرارداد به پرسش های خبرنگاران صداوسیما وجراید به تفصیل پاسخ داد. گفتنی است قراردادبیمه طلایی فرهنگیان درسال جاری شامل موارد زیر می باشد:
  *این خدمت بیمه‌ای اکثر خدمات درمانی نظیر هزینه‌های بیمارستانی، تخصصی، سرپایی، پاراکلینیکی و دارویی را بدون سقف و همچنین خدمات دندانپزشکی و عینک را با مبالغ تعیین شده به فرهنگیان عرضه می‌کند. *یک میلیون و 900 هزار نفر از فرهنگیان شاغل به همراه افراد تحت تکفلشان تحت پوشش این بیمه هستند و از زمان برقرار شدن این خدمت، هزینه‌های درمانی فرهنگیان از 60 به 15 درصد کاهش پیدا کرده است. * در قرارداد سال 92 علاوه بر تمدید خدمات سال گذشته بیمه طلایی، پوشش بیمه تکمیلی درمان برای 210 هزار نفر از کارکنان قراردادی و خانواده‌شان نیز منعقد می‌شود. *همچنین بیمه عمر مصوب برای 940 هزار نفر از کارکنان شاغل و 580 هزار نفر از بازنشستگان تمدید خواهد شد. *پوشش بیمه عمر مکمل برای 450 هزار شاغل و 200 هزار بازنشسته آموزش و پرورش تمدید می‌شود. *همچنین بیمه آتش سوزی برای 17 هزار و 500 واحد آموزشی و اداری در شهرستان‌ها و پوشش بیمه شخص ثالث 500 هزار خودروی فرهنگیان با تخفیف ویژه ارائه شده است. همچنین گفتنی است 12 میلیون دانش‌آموز کشور تحت پوشش بیمه حوادث بیمه ایران هستند و کارکنان و دانش‌آموزان اعزامی به اردوهای راهیان نور تا سقف یک دیه کامل تحت پوشش بیمه حوادث قرار دارند.

  • شماره نشریه: 384

  • تاریخ انتشار: 1392/02/15

  • تعداد صفحات: 8

  • صاحب امتیاز: شرکت سهامی بیمه ایران

  • مدیر مسئول و سر دبیر: محمدرضا ثابتی

  • چاپ: مدیریت امور اداری

  • شمارگان: 6000

  • ویراستار: محمد عبدعلی

  • خبرنگار: محمد صادق پور

  • نمونه خوان: مینا زارع

  • حروفچین: فاطمه باقری نژاد

 • عناوین شاخص: قرارداد بیمه طلایی فرهنگیان بیمه ایران وارد چهارمین سال خود شد