افزایش ظرفیت مجاز نگهداری ریسک و قبولی اتکایی بیمه ایران

افزایش ظرفیت مجاز نگهداری ریسک و قبولی اتکایی بیمه ایران

افزایش ظرفیت مجاز نگهداری ریسک و قبولی اتکایی بیمه ایران

تهران-معاون اتکایی و اموربین الملل بیمه ایران گفت:ظرفیت مجاز نگهداری ریسک و قبولی اتکایی این مجموعه برای دومین بار درسال جاری افزایش یافت و این شرکت بازهم به عنوان برترین شرکت بیمه ای داخلی باقی ماند.

به گزارش روابط عمومی بیمه ایران،بهمن لامعی با اشاره به اینکه ظرفیت مجاز نگهداری ریسک و قبول اتکایی بیمه ایران از 13میلیون و 828 هزار و 216 میلیون ریال به 14میلیون و 590 هزار و 741 میلیون ریال افزایش یافته است،افزود:بیمه ایران طبق اعلام بیمه مرکزی به عنوان برترین شرکت بیمه ای دراین زمینه است و فاصله معنا داری با سایرشرکت های بیمه ای داخلی دارد.

به گفته وی طبق اعلام بیمه مرکزی ظرفیت مجاز نگهداری ریسک و قبولی اتکایی دومین شرکت بیمه ای که دررتبه دوم قراردارد تنها 2 میلیون و80 هزار و 31  میلیون ریال است واین یعنی بیمه ایران هفت برابر نزدیک ترین رقیب خود مجاز به نگهداری ریسک و قبولی اتکایی است.

معاون اتکایی وامور بین الملل بیمه ایران درپاسخ به این سووال که اعلام ظرفیت مجاز نگهداری ریسک و قبول اتکایی شرکت های بیمه چه مزیتی برای این شرکت ها ایجاد می کند،گفت:اعلام این ظرفیت از سوی بیمه مرکزی بیانگرساختار مطلوب عملیات مالی و بیمه گری و مدیریت ریسک شرکت های بیمه ای است و نشان دهنده موفقیت آن شرکت درصدور بیمه نامه و پرداخت مطلوب خسارت به بیمه گذاران و زیان دیدگان دارد.

لامعی درباره تازه ترین ظرفیت مجاز ریسک و قبولی اتکایی اضافه کرد: این بالاترین ظرفیت قبولی اتکایی ومجازنگهداری ریسک بیمه ایران در طی سال های اخیر است و به دلیل افزایش سرمایه و سایر پارامتر های بیمه گری موفق به دریافت این مهم شده ایم.

وی با اشاره به حضور بیمه ایران دربازارهای منطقه ای و جهانی ادامه داد: البته این موضوع دربازار منطقه ای نیز بسیار تاثیر گذار است و می تواند برای بیمه ایران که درمنطقه غرب آسیا و جهان فعالیت های بیمه ای دارد مزیت های رقابتی جدیدی ایجاد کند.

وی درپاسخ به سووال دیگری مبنی براینکه این ظرفیت ها چه مزیت هایی برای بیمه گذاران این شرکت بیمه ای ایجاد خواهد کرد نیز گفت: به طور حتم بیمه گذاران با دانستن این اطلاعات برای عقد قرارداد با شرکت های بیمه ای که توانگری بیشتری دارند تمایل بیشتری از خود نشان داده و به شرکت هایی که دارای ظرفیت مجاز نگهداری ریسک هستند برای صدور بیمه نامه مراجعه می کنند.

به گفته وی از سوی دیگر بیمه گذاران با این اطلاعات اعتمادشان نسبت به شرکت های بیمه ای درهنگام بروز خسارت و ایفای تعهدات بیشتر خواهد شد و درهمین رابطه ترجیح می دهند موارد بیمه ای خود را نزد این شرکت های بیمه ای که معتبرتر هستند بیمه کنند. معاون اتکایی و اموربین الملل بیمه ایران اضافه کرد: بیمه ایران به عنوان بزرگترین شرکت بیمه ای داخلی و منطقه ای می تواند ریسک های بزرگ بیمه ای ازقبیل پالایشگاه ها،پتروشیمی،صنعت برق،کشتی و هواپیما،صنایع بزرگ و غیره را پذیرش کند همچنین سایر شرکت های بیمه ای نیز می توانند از ظرفیت برتر بیمه ایران در مواردی که خود به تنهایی قادر به انجام پوشش آن ریسک نیستند استفاده کنند.

لامعی با بیان اینکه بیمه ایران درحال حاضر بالاترین سهم بازار بیمه ای داخل کشور را دراختیار دارد درخصوص توانمندی کارشناسان این مجموعه افزود: کارشناسان بیمه ایران در حوزه ستاد فنی و مدیریت اتکایی و همچنین مراکز خدمات بیمه ای دراستان ها و مجمتع ها از خبره ترین کارشناسان صنعت بیمه هستند و به عنوان مشاوره خدمات مورد نیاز را به بیمه گذاران ارائه می کنند که درکمتر شرکت بیمه ای ما شاهد ارائه این خدمات هستیم.

وی افزود: درهمین رابطه مدیریت ریسک و ایمنی با هدف تضمین بقا و حیات بیمه‌گر و بیمه‌گذار دراین مجموعه تشکیل شده است.

به گفته وی ‌ذات و جوهره کار بیمه‌گری جلوگیری از بروز و افزایش خسارت است، بر همین اساس مدیریت ارزیابی ریسک و ایمنی را در بیمه ایران از مدت ها قبل کار خود را آغاز و مشاوره های رایگان را به بیمه گران به منظور افزایش ایمنی و پیشگیری از خسارت ارائه می کنند.

وی درپاسخ دیگری مبنی براینکه عقد قرارداد همکاری بین بیمه ایران با بیمه کشورعراق به کجا انجامید نیز گفت: این موضوع دردست بررسی و طی مراحل کارشناسی است و بزودی نهایی خواهد شد.

مسوولان بیمه ایران چندی پیش با مسوولان شرکت های بیمه ای عراق درخصوص تعاملات بیمه ای بین دو کشور دیدار و گفت و گو داشتند.