مدیران بیمه ایران در گذر زمان

دکتر امیرسهام الدین غفاری ( ذکاء الدوله )

  • از تاریخ: ۱۳۲۷/۰۵/۱۸
  • تا تاریخ: ۱۳۲۸/۱۲/۱۶

امیرسهام الدین غفاری ( ذکاء الدوله ) فرزند نظام الدین مهندس الممالک بوده و در سال 1265 در تهران متولد شده است و پس از پایان تحصیلات در ایران عازم آلمان شده و در رشته علو م سیاسی و اقتصادی دکترا دریافت نموده وی به زبانهای آلمانی ، فرانسه وانگلیسی آشنا بوده است.
در سال 1327 به موجب مصوبه مورخ 18/5/1327 مجمع عمومی سالیانه ، آقای امیر سهام الدین غفاری به جای دکتر شادمان به سمت رئیس هیئت مدیره منصوب شد. او مدتی نیز به عنوان نماینده ایران در مجمع ملل خدمت کرده بود. ماموریت امیر سهام الدین غفاری در بیمه ایران یک سال و نیم طول کشید. وی در سال 1330 در 65 سالگی بدورود حیات گفت.


لقمان نفیسی

  • از تاریخ: ۱۳۲۵/۰۸/۱۳
  • تا تاریخ: ۱۳۲۷/۰۵/۱۱
لقمان نفیسی درسال 1277 در کرمان متولد شده ودارای تحصیلات قدیم وجدید درصرف ونحو عربی بوده و به زبانهای فرانسه و انگلیسی نیز آشنایی کامل داشته است.
در سال 1325 ، برای اولین بار ، به موجب حکم وزیر دارائی وقت اقای لقمان نفیسی به عنوان عضو هیئت مدیره ، سمت مدیرعامل شرکت را نیز عهده دار شد.ریاست هیئت مدیره در آن زمان به عهده آقای رخشانی بود.
آقای نفیسی از اعضای وزارت دارائی بود و در آن وزارتخانه مسئولیت های رئیس اداره وصول ، رئیس اداره مالیات های مستقیم ، مدیر کل غله و ... را به عهده داشت. او پس از پایان ماموریتش در بیمه ایران ، سمت هایی از قبیل مدیر عامل بانک کشاورزی ، مدیرعامل شرکت معاملات خارجی را عهده دار شد و دردوره هیجدهم مجلس شورای ملی سابق نیز به عنوان نماینده مردم کرمان به مجلس راه یافت.
در زمان تصدی ایشان تصویب نامه های صادرات و واردات صادر شده است و همچنین بیمه کارگران نیز در همان زمان شروع بکار نموده است.


دکتر سید فخرالدین شادمان

  • از تاریخ: ۱۳۲۵/۰۸/۱۳
  • تا تاریخ: ۱۳۲۷/۰۵/۱۱

دکتر شادمان دارای درجه دکترا در رشته های علوم سیاسی و فلسفه از انگلستان و همچنین درجه دکترا در رشته اقتصاد از دانشگاه پاریس بود که قبل از ماموریتش در بیمه ایران ، مدتی در مدارس تهران و لندن و دانشگاه تهران به تدریس مشغول بود و مدتی نیز دردادگستری تهران به قضاوت اشغال داشت. او پس از پایان ماموریتش در بیمه ایران ، به وزارت اقتصاد و کشاورزی ، ریاست شورای عالی سازمان برنامه ، وزارت اقتصاد ، وزارت دادگستری ، زیاست کمیسیون های فنی سازمان ملل متحد و صندوق مشترک کمک رسانی منصوب گردید.


نمایش 25 - 27 از 32 نتیجه
آیتم در هر صفحه 3
از 11