مشاوران بیمه آتش سوزی مشاوران بیمه آتش سوزی

وحید کیائی

اصطلاحات بیمه ای

بیمه آتش سوزی

موضوع بیمه آتش‌سوزی، تأمین خسارت و جبران زیان‌های مالی و مادی است که بر اثر وقوع خطر آتش‌سوزی به اموال و دارائی‌های منقول و یا غیرمنقول بیمه گذار اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی وارد می‌شود.
بنابراین در بیمه آتش‌سوزی، خسارت‌های مالی مورد تأمین قرار می‌گیرند نه خسارت‌های جانی و بدنی. لذا، درصورتیکه صدمه‌ای به افراد برسد، معمولاً این بیمه آنرا پوشش نمی‌دهد. لازم به ذکر است که خسارت وارد به اموال اشخاص ثالث بر اثر وقوع آتش‌سوزی که مطابق قانون، موجب مسئولیت و پاسخ‌گویی بیمه‌گذار شود نیز همراه پوشش خطر آتش‌سوزی یا به‌طور جداگانه از طریق بیمه‌نامه مسئولیت مدنی مورد تأمین بیمه‌گران قرار می‌گیرند.بیمه آتش‌سوزی مانند سایر شاخه‌های بیمه اموال، شامل اصل غرامت، قاعده جانشینی، اصل حسن نیت، قاعده نفع بیمه‌ای و قاعده نسبی سرمایه و حق‌بیمه می‌باشد.

خسارت بزرگ پرداختی خسارت بزرگ پرداختی

پرونده خسارتی شرکت چینی اسپیدار

پرونده خسارتی شرکت چینی اسپیدار


  • محل وقوع حادثه: ساوه شهر صنعتی کاوه ، خیابان دوازدهم
  • تاریخ وقوع حادثه: 1388/08/19
  • دلیل وقوع حادثه: اتصالی کابلهای برق
شرکت چینی اسپیدار موجودی انبار کارخانه خود شامل انواع عکس برگردان واقع در ساوه شهر صنعتی کاوه ، خیابان دوازدهم را با سرمایه ای معادل 9.500.000.000 ریال از تاریخ 18/12/87 تا 18/12/88 به نفع بانک صنعت و معدن در مقابل خطرات آتش سوزی ، انفجار ، صاعقه ، زلزله و سیل نزد بیمه ایران تحت پوشش قرار داده بود. متاسفانه در تاریخ 19/8/88 انبار مذکور دچار آتش سوزی گردیده که حریق توسط مامورین سازمان آتش نشانی شهرصنعتی کاوه مهار و اطفاء می گردد و علت آن را اتصالی کابلهای برق اعلام نمود.
کارشناسان مدیریت بیمه های آتش سوزی در دو مرحله در تاریخهای 30/8/88 و 9/9/88 از محل بازدید و خسارت وارده به انبار مذکور را حدوداً مبلغ 20.000.000.000 ریال برآورد و اعلام نموده اند. که تمامی مبلغ در وجه بیمه گزار پرداخت گردید.

نمایش 2 - 2 از 6 نتیجه
آیتم در هر صفحه 1
از 6

درباره گروه های اصلی بیمه آتش سوزی درباره گروه های اصلی بیمه آتش سوزی

مراکز غیرصنعتی مشتمل بر کلیه فروشگاه‌های تجاری، تعمیرگاه‌ها، بیمارستان‌ها، اماکن عمومی، ساختمان‌های اداری،...
در رشته آتش‌سوزی واحدهای مسکونی موضوع بیمه عبارتست از ساختمان، تأسیسات و اثاث منزل که در مقابل خطرات آتش...
مراکز صنعتی شامل کلیه کارخانجات صنایع غذایی، آشامیدنی، دخانیات، نساجی، پوشاک، چرم، چوب، کاغذ، مقوا، چاپ و صحافی،...