مشاوران بیمه آتش سوزی مشاوران بیمه آتش سوزی

وحید کیائی

اصطلاحات بیمه ای

بیمه آتش سوزی

موضوع بیمه آتش‌سوزی، تأمین خسارت و جبران زیان‌های مالی و مادی است که بر اثر وقوع خطر آتش‌سوزی به اموال و دارائی‌های منقول و یا غیرمنقول بیمه گذار اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی وارد می‌شود.
بنابراین در بیمه آتش‌سوزی، خسارت‌های مالی مورد تأمین قرار می‌گیرند نه خسارت‌های جانی و بدنی. لذا، درصورتیکه صدمه‌ای به افراد برسد، معمولاً این بیمه آنرا پوشش نمی‌دهد. لازم به ذکر است که خسارت وارد به اموال اشخاص ثالث بر اثر وقوع آتش‌سوزی که مطابق قانون، موجب مسئولیت و پاسخ‌گویی بیمه‌گذار شود نیز همراه پوشش خطر آتش‌سوزی یا به‌طور جداگانه از طریق بیمه‌نامه مسئولیت مدنی مورد تأمین بیمه‌گران قرار می‌گیرند.بیمه آتش‌سوزی مانند سایر شاخه‌های بیمه اموال، شامل اصل غرامت، قاعده جانشینی، اصل حسن نیت، قاعده نفع بیمه‌ای و قاعده نسبی سرمایه و حق‌بیمه می‌باشد.

خسارت بزرگ پرداختی خسارت بزرگ پرداختی

خسارت پرداختی کارخانه میترا نیک(تولید کننده خوشخواب)

خسارت پرداختی کارخانه میترا نیک(تولید کننده خوشخواب)


  • محل وقوع حادثه: شرکت میترا نیک در شهرک صنعتی اشتهارد
  • تاریخ وقوع حادثه: 1388/12/16
  • دلیل وقوع حادثه: علت حریق ناشی از اتصالات برقی ماشین آلات و افتادن شی داغ بر روی مواد و محصولات شرکت
شرکت میترا نیک با فعالیت تولید تشک اسفنجی (خوشخواب) در شهرک صنعتی اشتهارد قرار داشت. کارخانه مذکور در محوطه ای به مساحت تقریبی 2400 مترمربع بنا گردیده و از سال 1381 فعالیت خود را آغاز نموده است.
شرکت یاد شده متعلق به سه برادر به نامهای آقایان فرهاد، پیمان و مهرداد اوغلی افخم می باشد.
بر اساس گزارش آتش نشانی شهرک صنعتی اشتهارد در حدود ساعت 10 صبح مورخ 16/12/88 کارخانه مذکور دچار حریق شده که نیروهای آتش نشانی پس از یک ساعت و نیم تلاش موفق به مهار حریق و اطفای آن می گردند.
مطابق بررسیهای بعمل آمده توسط سازمان آتش نشانی علت حریق ناشی از اتصالات برقی ماشین آلات و افتادن شی داغ بر روی مواد و محصولات شرکت اعلام گردید.
بلافاصله پس از اعالم خسارت توسط بیمه گزاران کارشناسان مدیریت بیمه های آتش سوزی به محل اعزام و به بررسی و برآورد خسارت پرداختند که در نهایت خسارت وارده به میزان 6.871.176.979 ریال برآورد شدکه پس از تکمیل مدارک و پرونده مربوطه تماماً در وجه بیمه گزار پرداخت گردید.

نمایش 1 - 1 از 6 نتیجه
آیتم در هر صفحه 1
از 6

درباره گروه های اصلی بیمه آتش سوزی درباره گروه های اصلی بیمه آتش سوزی

مراکز غیرصنعتی مشتمل بر کلیه فروشگاه‌های تجاری، تعمیرگاه‌ها، بیمارستان‌ها، اماکن عمومی، ساختمان‌های اداری،...
در رشته آتش‌سوزی واحدهای مسکونی موضوع بیمه عبارتست از ساختمان، تأسیسات و اثاث منزل که در مقابل خطرات آتش...
مراکز صنعتی شامل کلیه کارخانجات صنایع غذایی، آشامیدنی، دخانیات، نساجی، پوشاک، چرم، چوب، کاغذ، مقوا، چاپ و صحافی،...